Vacature Electrical Engineer: “Ik zoek een collega die met mij de kar trekt”

“Ik zou graag een collega willen die van vernieuwen houdt, ook buiten het operationele werk dat je als Electrical Engineer doet. Je krijgt daarbij veel vertrouwen, we hebben op de afdeling geen leidinggevende. Harm is onze Operations Manager en hakt indien nodig knopen door, maar verder hebben we veel vrijheid.”

Michelle van Bussel is Electrical Engineer bij Vencomatic Group, ze is erg enthousiast over haar werk en zoekt een collega die haar enthousiasme deelt [klik hier]. Michelle benadrukt vooral de vrijheid in de functie: “Voor ons team werkt dit erg goed, we kunnen zonder leidinggevende makkelijker onderling communiceren en zijn een stuk hechter omdat we beter van elkaar weten wat we doen. Natuurlijk loop je wel eens tegen dingen aan, maar als je goed naar elkaar luistert is er geen probleem.”

Hoe ben je bij Vencomatic Group terechtgekomen?

“Ik heb Elektrotechniek gestudeerd op het HBO en heb hier in mijn derde jaar stage gelopen. Mijn vader is actief in de pluimvee, dus zo kwam ik hier terecht.  De dynamiek binnen het bedrijf is heel plezierig, de organisatie is plat en voelt als een grote familie. Ik ben in september 2019 in dienst gekomen, binnen afzienbare tijd kreeg ik al een vast contract. Op de dag dat ik mijn contract tekende hadden mijn collega’s bloemen gehaald en een bierpakket, dat was heel lief.”

“Als Electrical Engineer krijg je orders doorgestuurd vanuit het projectbureau, je haalt alle gegevens op en gaat aan de slag. Je voegt alle modules samen in het E-plan P8, vervolgens ga je tekenen en zorgen dat het schema elektrisch klopt. Na het plaatsen van alle componenten op deur, wordt het schema uitgeprint en nagekeken door de tweede engineer, die alles nakijkt.”

“Als je zijn feedback hebt verwerkt kan de werkplaats aan de gang, na hun tests kun je de laatste foutjes verwerken. Het kan soms ingewikkeld zijn, omdat we voor de hele wereld werken en elk land eigen richtlijnen heeft.”

Wat is leuk aan het werk van Electrical Engineer?

“Ik vind het vooral leuk dat mijn werk zo afwisselend is. Vencomatic heeft veel verschillende systemen en elk product is anders. Bij Werkvoorbereiding Elektro doen we zowel kleine projecten als hele grote, waar je soms twee weken aan werkt. Samen met R&D zijn we bezig met een project over 3D tekenen en hopen dit in de toekomst ook te gaan doen, wat heel leuk is omdat je dan ook anders moet werken. Dat maakt het werk nog veelzijdiger dan het al is.”

“We houden in ons team heel erg van vernieuwen, initiatief wordt gestimuleerd. Mijn probleem is dat ik alles aan wil pakken, maar dat mag natuurlijk niet ten koste van de projecten gaan. Gelukkig fluit mijn collega René me op tijd terug. Ik werk met veel afdelingen samen: projectbureau, werkplaats, R&D, noem maar op. Het is belangrijk om regelmatig door het bedrijf te lopen en te luisteren naar de collega’s waar je mee samenwerkt, zij hebben vaak waardevolle input.”

Het bevalt je dus goed bij Vencomatic Groep?

“Ik heb het heel erg naar mijn zin, door het veelzijdige werk verveel ik me geen moment. Dat is belangrijk, want als ik me verveel word ik irritant, haha. Het scheelt dat Harm weet hoe ik in elkaar zit, hij zorgt wel dat ik me geen seconde hoef te vervelen. Je krijgt bij Vencomatic ook alle handvatten om je persoonlijk te ontwikkelen.”

“Ik mis echter nog een maatje. We zoeken een ondernemende elektrotechnicus die vooruit wil, liefst met een opleiding HBO Elektro of Industriële Automatisering. Je kunt bij Vencomatic echter alle opleidingen volgen die nodig zijn, ik heb een cursus E-plan P8 en NEN-EN-IEC 61439 gevolgd en nu doe ik een deeltijdopleiding Werktuigbouwkunde. Ik ben pas 24 en woon nog thuis, dus ik heb de tijd ervoor. Ik kan nu beter maar even doorbijten, wie weet wat de toekomst voor me in petto heeft. Ik vermaak me goed zo.”

Klik hier om de vacature te bekijken.